ЯК ОБРАТИ ШАМПУНЬ ДЛЯ ВОЛОССЯ?

banner

Правильний підбір шампуню починається з розуміння складу продукту. Це не лише допомагає впевнитися в ефективності засобу, але й дозволяє вибрати шампунь, який відповідає індивідуальним потребам волосся.

 

Як правило, більшість споживачів навіть не замислюються, з чого саме складається їхній засіб для миття голови. А дехто просто відмовляється від «ненатуральних» інгредієнтів, не маючи повної інформації про те, як вони працюють. Тому сьогодні ми погоримо про головні «неоднозначні» інгредієнти у складі засобів, а також розкажемо про підбір шампунів для різних потреб волосся та правильне миття голови.

Як обрати шампунь за складом?

Почнемо з інгредієнтів, до яких частіше за все виникають питання у користувачів.

Більшість із тих, хто не має професійних знань у сфері косметичної хімії, прагнуть простих і однозначних відповідей. Але часто рішення про використання того, чи іншого інгредієнта приймається через перевагу його корисних властивостей над ризиками.

1. Консерванти

З одного боку всі консерванти, що використовуються в косметичних засобах, вважаються потенційними алергенами та можуть в окремих випадках спричиняти виникнення алергічної реакції (певна концентрація, індивідуальна непереносимість). А з іншого, саме консерванти запобігають мікробіальному псуванню продукту. А якщо простіше: вони зберігають властивості речовин протягом заявленого терміну придатності та захищають користувачів від інфекційних захворювань, які можуть спричинити хвороботворні мікроорганізми. 

І для прийняття рішення про використання засобів із вмістом парабенів, варто знати, що ризик розвитку інфекції, викликаної бактеріями, які розвинулися в засобі через недостатню ефективність консерванту, набагато перевищує ризик можливої алергічної реакції.

2. ПАРи

Поверхнево-активні речовини — це велика група хімічних сполук з несиметричною структурою молекули. Одна їхня частина добре взаємодіє з водою (гідрофільна) та друга «боїться» води, тобто гідрофобна. Вони бувають аніонними або катіонними. 

Аніонні ПАРи, такі як сульфати, є потужними очисниками, які здатні ефективно видаляти забруднення з волосся, тож гарно працюють у шампунях для жирної шкіри голови. Аніонні ПАРи забезпечують ефективне видалення забруднень, часто використовуються в шампунях для глибокого очищення, а ще в детокс та інших технічних системах догляду. 

Натомість катіонні ПАРи працюють більш м’яко. Шампуні з їхнім вмістом рекомендовані для користувачів з чутливою чи сухою шкірою голови, а також використовуються за призначенням лікаря при наявності атопічного дерматиту та інших захворювань шкіри в гострій фазі. 

3. Силікони

Хіміки опишуть їх як групу полімерних речовин, які мають у своїй структурі «ланцюжки» атомів кремнію та кисню. А ось перукарі пояснять: силікони — це складові, що надають волоссю гладкість, блиск, захист від пошкоджень, дисципліну та термозахист. Вони здатні полімеризувати волосину, утворюючи плівку, та легко розподіляються по поверхні, не даючи візуального відчуття «жирності». 

Яким має бути ph шампуню для волосся?

Кислотно-лужний баланс шкіри голови та волосся є одним із ключових факторів у забезпеченні їхньої якості та здорового вигляду. Оптимальний рівень знаходиться в діапазоні від 4,5 до 5,5, тож обирайте шампунь із pH 5,5. 

Окрім очищення волосся від забруднень і збалансування рівня pH шампуні також мають задовольняти індивідуальні потреби клієнта. І якщо користувач не отримує бажаних результатів: зволоження, збалансування виділення себуму, зміцнення, підтримку блиску та відтінку тощо — це привід замислитися над заміною шампуню. Як це зробити?

Як підібрати шампунь за потребою волосся?

Тут час звернутися до особливостей шкіри голови та індивідуальних потреб волосся. Розуміння цього допоможе підійти до питання комплексно та обрати необхідний продукт. Ми підготували гайд-ліст із гамами Redken, що допоможе в підборі шампуню для волосся з різними потребами. 

Гама Extreme — для механічно пошкодженого волосся. 

Як працює? Формули, насичені відновлювальним протеїновим комплексом, запобігають ламкості та посіченню кінчиків.  

Гама All Soft — для сухого волосся. 

Як працює? Формули, насичені аргановою олією, надають волоссю м’якості, поповнюють і підтримують необхідний баланс вологи.

Новинка Redken, гама Acidic Color Gloss — для фарбованого волосся.

Як працює? Формули з кислотним pH, збагачені амінокислотами та вітаміном Е, допомагають закрити кутикулу й зберегти бажаний блиск і колір волосся якомога довше.

Гама Acidic Bonding Concentrate — для хімічно та механічно пошкодженого волосся.

Як працює? Формули засобів збагачені лимонною кислотою та бондинг-комплексом для відновлення дисульфідних зв’язків всередині волокна. Завдяки цьому волосся стає помітно більш міцним і гладеньким.

Як правильно використовувати шампунь?

Зберігайте покрокову інструкцію:

1) Гарно змочити волосся та шкіру голови.

2) Нанести шампунь на долоню, а потім із неї на шкіру голови, промасажувати (рухати шкіру голови для приливу крові та активації цибулин волосся).

3) Обов’язково мити 2 рази: 1 раз ми змиваємо бруд, вихлоп CO2, пил, а другий раз ми працюємо безпосередньо зі шкірою голови та надаємо корисні компоненти.

4) Віджати волосся рушником і тільки потім нанести кондиціонер. Наносимо з кінчиків і потім підіймаємося вверх по довжині до прикореневої зони, щоб не обтяжувати волосся.

 

На завершення зазначимо, що залежно від структури та текстури, волосся може потребувати різного догляду. Тож рекомендуємо поекспериментувати з поєднаннями або чергуваннями шампунів, а також підібрати власну комфортну частоту миття голови.